Tarptautinis ekologinis piliečių mokslo projektas „Plastiko piratai“

Vilniaus Pranciškaus Skorinos gimnazija prisijungė prie tarptautinio ekologinio piliečių mokslo projekto „Plastiko piratai“. 2024 m. balandžio 24 d. gimnazijos projekto koordinatoriai dalyvavo mokymuose, kurie vyko Dubysos regioninio parko lankytojų centre. Mokymų metu mokslininkai supažindino su taršos mikroplastiku problema, piliečių mokslo galimybėmis, projekto metodika, priemonių naudojimu, duomenų interpretavimu.

Iki 2024 m. birželio 20 d. projekto koordinatoriai savarankiškai atliks veiklas su mokinių komandomis. Vykdydami projekto veiklas mokiniai išmoks mokslinio darbo metodų, geriau pažins netoliese esančius vandens telkinius, patys ištirs jų ekologinę būklę, daugiau sužinos apie grėsmę ekosistemoms, kurią kelia ilgaamžės plastiko atliekos. Tyrimai prisidės prie mokslininkų atliekamų tyrimų bei padės Fizinių ir technologijos mokslų centro mokslininkams vertinti Lietuvos upių taršos situaciją.